Blog Profesia.sk http://blog.profesia.sk Blog Profesia.sk Fri, 22 Jun 2018 08:55:44 +0000 sk-SK hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Referencie – ako si ich pýtať, a ako vám pomôžu získať prácu http://blog.profesia.sk/referencie-ako-si-ich-pytat-ako-vam-pomozu-ziskat-pracu/ http://blog.profesia.sk/referencie-ako-si-ich-pytat-ako-vam-pomozu-ziskat-pracu/#respond Thu, 21 Jun 2018 04:10:36 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1849 Stalo sa vám, že si od vás na pohovore personalista vypýtal kontakt na bývalého zamestnávateľa, ktorý by bol ochotný poskytnúť na vás referenciu? Pamätáte si, ako ste zareagovali? Boli ste pripravení alebo zaskočení?

Príspevok Referencie – ako si ich pýtať, a ako vám pomôžu získať prácu zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/referencie-ako-si-ich-pytat-ako-vam-pomozu-ziskat-pracu/feed/ 0
Viete, kedy vznikol prvý životopis? http://blog.profesia.sk/viete-kedy-vznikol-prvy-zivotopis/ http://blog.profesia.sk/viete-kedy-vznikol-prvy-zivotopis/#respond Wed, 13 Jun 2018 06:30:19 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1834 Príprava životopisu je základom pre hľadanie novej práce. V súčasnosti máme k dispozícii stovky šablón, dizajnov a návodov, ako má ideálny životopis vyzerať a desiatky článkov, ako si ho pripraviť. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kedy vznikol prvý životopis, a kto bol za jeho vznik zodpovedný? Vydajte sa s nami na viac ako 500 ročnú cestu po časovej osi od prvého životopisu až k tým súčasným.

Príspevok Viete, kedy vznikol prvý životopis? zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/viete-kedy-vznikol-prvy-zivotopis/feed/ 0
8 krokov k modernému životopisu absolventa http://blog.profesia.sk/8-krokov-k-modernemu%e2%80%afzivotopisu-absolventa/ http://blog.profesia.sk/8-krokov-k-modernemu%e2%80%afzivotopisu-absolventa/#respond Wed, 30 May 2018 06:40:11 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1810 Ukončenie vysokej alebo strednej školy je ako zavŕšenie jednej éry. Končí sa študentský život a nastupuje život pracovný. Väčšina sa na jeho začiatku nezaobíde bez životopisu. Ako ho ale pripraviť tak, aby zaujal a získal vytúžené miesto, keď sa ešte nie je veľmi čím pochváliť?

Príspevok 8 krokov k modernému životopisu absolventa zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/8-krokov-k-modernemu%e2%80%afzivotopisu-absolventa/feed/ 0
Uľahčite si hľadanie práce s kontom na Profesia.sk http://blog.profesia.sk/ulahcite-si-hladanie-prace-s-kontom-na-profesia-sk/ http://blog.profesia.sk/ulahcite-si-hladanie-prace-s-kontom-na-profesia-sk/#respond Wed, 23 May 2018 14:15:07 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1800 Hovorí sa, že hľadanie novej práce je práca na plný úväzok. Pre mnohých je toto tvrdenie každodenná realita. Povieme vám, ako si hľadanie práce urýchliť a zjednodušiť.

Príspevok Uľahčite si hľadanie práce s kontom na Profesia.sk zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/ulahcite-si-hladanie-prace-s-kontom-na-profesia-sk/feed/ 0
Otázky a odpovede o zverejňovaní platov pri ponukách http://blog.profesia.sk/otazky-odpovede-o-zverejnovani-platov-pri-pracovnych-ponukach/ http://blog.profesia.sk/otazky-odpovede-o-zverejnovani-platov-pri-pracovnych-ponukach/#comments Tue, 24 Apr 2018 18:00:42 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1783 Od 1. mája začne platiť novela zákona, podľa ktorej každá ponuka práce musí uvádzať aj základnú zložku mzdy. Tešíte sa, že budete vedieť, koľko zarobíte ešte skôr ako kliknete na „poslať životopis“? Také jednoznačné to však nie je. Povieme vám, čo presne sa mení, a ako túto zmenu uvidíte v ponukách na Profesia.sk.

Príspevok Otázky a odpovede o zverejňovaní platov pri ponukách zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/otazky-odpovede-o-zverejnovani-platov-pri-pracovnych-ponukach/feed/ 6
Ako byť atraktívni pre zamestnávateľov aj vo vyššom veku http://blog.profesia.sk/ako-byt-atraktivni-pre-zamestnavatelov-aj-vo-vyssom-veku/ http://blog.profesia.sk/ako-byt-atraktivni-pre-zamestnavatelov-aj-vo-vyssom-veku/#respond Tue, 10 Apr 2018 14:00:31 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1764 Často sa stretávame s negativizmom až beznádejou ľudí vyššieho veku. Majú viac ako 25 ročné skúsenosti, no do dôchodku stále ďaleko. Na trhu práce sa však cítia ako stratená generácia. Porozprávali sme sa s našou HR odborníčkou Petrou Novákovou o tom, ako aj starší ľudia môžu byť stále atraktívni pre zamestnávateľov.

Príspevok Ako byť atraktívni pre zamestnávateľov aj vo vyššom veku zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/ako-byt-atraktivni-pre-zamestnavatelov-aj-vo-vyssom-veku/feed/ 0
Ako vybrať strednú školu? Tak, aby vaše deti nasmerovala k dobrej práci. http://blog.profesia.sk/ako-vybrat-strednu-skolu-tak-aby-vase-deti-nasmerovala-k-dobrej-praci/ http://blog.profesia.sk/ako-vybrat-strednu-skolu-tak-aby-vase-deti-nasmerovala-k-dobrej-praci/#respond Sun, 01 Apr 2018 15:45:46 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1755 Čo chceme robiť? To je otázka, ktorá nás sprevádza takmer po celý život. Pýtajú sa ju už v materskej škole, ovplyvňuje naše rozhodnutia počas štúdia, no niektorí odpoveď hľadajú po celý život. Momentálne je táto otázka v mysliach mladých ľudí, ktorých čaká rozhodnutie, na akú strednú školu sa vybrať.

Príspevok Ako vybrať strednú školu? Tak, aby vaše deti nasmerovala k dobrej práci. zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/ako-vybrat-strednu-skolu-tak-aby-vase-deti-nasmerovala-k-dobrej-praci/feed/ 0
Všimli ste si nálepky pri ponukách na Profesia.sk? Povieme vám, prečo sú tam http://blog.profesia.sk/vsimli-ste-si-nalepky-pri-ponukach-na-profesia-sk-povieme-vam-preco-su-tam/ http://blog.profesia.sk/vsimli-ste-si-nalepky-pri-ponukach-na-profesia-sk-povieme-vam-preco-su-tam/#comments Tue, 20 Mar 2018 19:00:51 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1742 Prehľadávať stovky pracovných ponúk dá človeku zabrať. V Profesii však neustále pracujeme na tom, ako to užívateľom čo najviac uľahčiť. Sú to prvky, ktoré si možno ani nevšimnete alebo ich vnímate, že na stránke boli stále. Rozhodli sme sa poodkryť vám dvierka do zákulisia a ukázať novinky, vďaka ktorým sa vám naša stránka lepšie používa.

Príspevok Všimli ste si nálepky pri ponukách na Profesia.sk? Povieme vám, prečo sú tam zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/vsimli-ste-si-nalepky-pri-ponukach-na-profesia-sk-povieme-vam-preco-su-tam/feed/ 2
5 tipov, ako odlíšiť svoj životopis http://blog.profesia.sk/5-tipov-ako-odlisit-svoj-zivotopis/ http://blog.profesia.sk/5-tipov-ako-odlisit-svoj-zivotopis/#respond Fri, 09 Mar 2018 14:30:37 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1737 Životopis je vaším prvým kontaktom so spoločnosťou, v ktorej chcete pracovať. Šance na získanie nového miesta môže vylepšiť, alebo aj potopiť. Tajomstvom úspechu je kvalitný obsah, ktorý v spojení s vizuálne atraktívnou formou vás môže odlíšiť od ostatných uchádzačov.

Príspevok 5 tipov, ako odlíšiť svoj životopis zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/5-tipov-ako-odlisit-svoj-zivotopis/feed/ 0
Skutočný benefit? Možnosť rozhodovať o firemných peniazoch http://blog.profesia.sk/skutocny-benefit-moznost-rozhodovat-o-firemnych-peniazoch/ http://blog.profesia.sk/skutocny-benefit-moznost-rozhodovat-o-firemnych-peniazoch/#respond Sun, 04 Mar 2018 18:15:58 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1394 Viete, čo je podľa mňa ten najlepší benefit? Keď vám dá zamestnávateľ možnosť spolurozhodovať o finančných prostriedkoch. Napríklad o 2% z firemných daní.

Príspevok Skutočný benefit? Možnosť rozhodovať o firemných peniazoch zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/skutocny-benefit-moznost-rozhodovat-o-firemnych-peniazoch/feed/ 0
Idete na Profesia days? Vieme čo si zbaliť, obliecť, a ako uspieť http://blog.profesia.sk/idete-na-profesia-days-vieme-co-si-zbalit-obliect-ako-uspiet/ http://blog.profesia.sk/idete-na-profesia-days-vieme-co-si-zbalit-obliect-ako-uspiet/#respond Thu, 22 Feb 2018 14:45:53 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1716 Vedeli ste, že niektorých našich kolegov v Profesii sme si našli na Profesia days? V niektorých prípadoch môže zafungovať práve osobné čaro. Vyskúšajte to aj vy.

Príspevok Idete na Profesia days? Vieme čo si zbaliť, obliecť, a ako uspieť zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/idete-na-profesia-days-vieme-co-si-zbalit-obliect-ako-uspiet/feed/ 0
Sviatky v roku 2018. Čaká nás 11 dní voľných dní http://blog.profesia.sk/sviatky-v%e2%80%afroku-2018-caka-nas-11-dni-volnych-dni/ http://blog.profesia.sk/sviatky-v%e2%80%afroku-2018-caka-nas-11-dni-volnych-dni/#respond Sun, 18 Feb 2018 16:30:06 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1708 Rok 2018 je v plnom prúde a mnohí netrpezlivo pozeráme do kalendára, kedy bude nejaké to pracovné voľno. Pozreli sme sa namiesto vás na to, ako to tento rok vychádza.

Príspevok Sviatky v roku 2018. Čaká nás 11 dní voľných dní zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/sviatky-v%e2%80%afroku-2018-caka-nas-11-dni-volnych-dni/feed/ 0
Rozhodli ste, kto sú najatraktívnejší zamestnávatelia http://blog.profesia.sk/rozhodli-ste-kto-su-najatraktivnejsi-zamestnavatelia/ http://blog.profesia.sk/rozhodli-ste-kto-su-najatraktivnejsi-zamestnavatelia/#respond Thu, 08 Feb 2018 10:30:44 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1656 Považujete svojho súčasného zamestnávateľa za skvelú spoločnosť, v ktorej ste spokojní? Myslíte si, že patrí medzi tie najlepšie na Slovensku? Alebo tajne snívate, aké by to bolo, keby ste pracovali v inej spoločnosti. Pozrite sa spolu s nami, ktoré firmy sa umiestnili na vrchole atraktívnosti a kvality výberových procesov vo svojich odvetviach. Aj tento rok sme na slávnostnom galavečere odovzdali ocenenia Najzamestnávateľ a RecruitRank za rok 2017.

Príspevok Rozhodli ste, kto sú najatraktívnejší zamestnávatelia zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/rozhodli-ste-kto-su-najatraktivnejsi-zamestnavatelia/feed/ 0
6 neštandardných techník, s ktorými sa stretnete pri hľadaní práce http://blog.profesia.sk/6-nestandardnych-technik-s-ktorymi-sa-stretnete-pri-hladani-prace/ http://blog.profesia.sk/6-nestandardnych-technik-s-ktorymi-sa-stretnete-pri-hladani-prace/#respond Sun, 28 Jan 2018 17:15:45 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1639 Časy, keď sa hľadanie práce skladalo z poslania životopisu a absolvovania osobného pohovoru sú preč. V dobe, keď personalisti dostávajú desiatky až stovky žiadostí na niektoré pozície, sa snažia čo najefektívnejšie identifikovať tých správnych uchádzačov. A práve preto sa pri hľadaní práce môžete stretnúť s praktikami, ktoré by ste možno nečakali. My vám pár z nich predstavíme a poradíme ako na ne.

Príspevok 6 neštandardných techník, s ktorými sa stretnete pri hľadaní práce zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/6-nestandardnych-technik-s-ktorymi-sa-stretnete-pri-hladani-prace/feed/ 0
4 tipy, ako bezpečne využívať sociálne siete pri hľadaní práce http://blog.profesia.sk/4-tipy-ako-bezpecne-vyuzivat-socialne-siete-pri-hladani-prace/ http://blog.profesia.sk/4-tipy-ako-bezpecne-vyuzivat-socialne-siete-pri-hladani-prace/#comments Wed, 18 Oct 2017 11:47:40 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1557 Sociálne siete sú dnes plnohodnotnou súčasťou v procese hľadania práce. Nikdy neviete, kedy vám aj obyčajný „like“ môže získať nový job. Ako však bezpečne tento nástroj využívať, aby ste si v online prostredí skôr neublížili?

Príspevok 4 tipy, ako bezpečne využívať sociálne siete pri hľadaní práce zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/4-tipy-ako-bezpecne-vyuzivat-socialne-siete-pri-hladani-prace/feed/ 1
5 dôvodov, prečo navštíviť Profesia days v Košiciach http://blog.profesia.sk/5-dovodov-preco-navstivit-profesia-days-v-kosiciach/ http://blog.profesia.sk/5-dovodov-preco-navstivit-profesia-days-v-kosiciach/#respond Tue, 19 Sep 2017 06:24:29 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1522 Sme síce online portál, no za veľmi dôležité považujeme offline stretnutia so zamestnávateľmi a uchádzačmi o prácu. Aj preto už roky organizujeme veľtrhy príležitostí Profesia days, kde spájame firmy a kandidátov a spolu s nimi zisťujeme, aký je trh práce na Slovensku. V septembri sa vôbec po prvýkrát chystáme s podujatím na východné Slovensko. Ak si z tohto regiónu, prinášame ti 5 dôvodov, prečo by si mal tento veľtrh práce navštíviť.

Príspevok 5 dôvodov, prečo navštíviť Profesia days v Košiciach zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/5-dovodov-preco-navstivit-profesia-days-v-kosiciach/feed/ 0
Ako som dostala svoju fotku na blog Profesie http://blog.profesia.sk/ako-som-dostala-svoju-fotku-na-blog-profesie/ http://blog.profesia.sk/ako-som-dostala-svoju-fotku-na-blog-profesie/#respond Mon, 18 Sep 2017 12:02:34 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1510 Hovorí sa, že stáž je pre študenta skvelou príležitosťou nadobudnúť skúsenosti a praktické poznatky v priemysle. Môj príbeh fotky, cestovateľky, ktorá sa zo študentskej lavice dostala na blog Profesie vám prezradí, že stáž dáva každému jednému z vás priestor na testovanie veľkých vôd skutočného pracovného sveta, a nikdy neviete či niekoľko týždňov práce pre spoločnosť vám neprinesie pracovnú ponuku na plný úväzok.

Príspevok Ako som dostala svoju fotku na blog Profesie zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/ako-som-dostala-svoju-fotku-na-blog-profesie/feed/ 0
Stala sa vaša práca monotónnou? http://blog.profesia.sk/stala-sa-vasa-praca-monotonnou/ http://blog.profesia.sk/stala-sa-vasa-praca-monotonnou/#respond Thu, 14 Sep 2017 07:00:17 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1540 Ruku na srdce, raz za čas sa to stane každému – zrazu máte v práci pocit, že robíte dokola to isté a nikam sa neposúvate. Práca začne byť zrazu nepríjemne monotónna a vy strácate motiváciu. Ako vystúpiť z tohto začarovaného kruhu?

Príspevok Stala sa vaša práca monotónnou? zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/stala-sa-vasa-praca-monotonnou/feed/ 0
Zamakaj počas leta na svojom rozvoji a #PrekonajSa http://blog.profesia.sk/zamakaj-pocas-leta-na-svojom-rozvoji-prekonajsa/ http://blog.profesia.sk/zamakaj-pocas-leta-na-svojom-rozvoji-prekonajsa/#respond Fri, 28 Jul 2017 12:19:11 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1487 Využite leto na získanie nových návykov v Profesia office výzve. Jednoduché úlohy na každý pracovný deň, ktoré môžu nakopnúť aj vašu kariéru. #PrekonajSa

Príspevok Zamakaj počas leta na svojom rozvoji a #PrekonajSa zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/zamakaj-pocas-leta-na-svojom-rozvoji-prekonajsa/feed/ 0
Práca v korporáte – áno alebo nie? http://blog.profesia.sk/praca-v-korporate-ano-alebo-nie/ http://blog.profesia.sk/praca-v-korporate-ano-alebo-nie/#respond Wed, 19 Jul 2017 15:43:21 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1475 Aká je pravda o práci v korporáte? Ako prežiť v korporátnom svete? Kto sa v tejto práci môže nájsť? Prinášame rady pre absolventov hľadajúcich zamestnanie.

Príspevok Práca v korporáte – áno alebo nie? zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/praca-v-korporate-ano-alebo-nie/feed/ 0
Profesia podporila pacientov so sklerózou multiplex http://blog.profesia.sk/profesia-podporila-pacientov-so-sklerozou-multiplex/ http://blog.profesia.sk/profesia-podporila-pacientov-so-sklerozou-multiplex/#respond Tue, 30 May 2017 08:36:59 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1440 Urobiť si z hobby teambuilding a ešte aj podporiť dobrú vec? V Profesii nič zvláštne. Prečítajte si, ako sme bicyklovali za pacientov so sklerózou multiplex.

Príspevok Profesia podporila pacientov so sklerózou multiplex zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/profesia-podporila-pacientov-so-sklerozou-multiplex/feed/ 0
Našou doménou je profesia. Už dvadsať rokov http://blog.profesia.sk/nasou-domenou-je-profesia-uz-dvadsat-rokov/ http://blog.profesia.sk/nasou-domenou-je-profesia-uz-dvadsat-rokov/#respond Fri, 26 May 2017 06:18:03 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1428 Oslavujeme dvadsiate narodeniny na trhu práce. Viete si predstaviť, ako sa hľadanie práce zmenilo za dvadsať rokov? Zakladateľ Profesie Dalibor Jakuš áno.

Príspevok Našou doménou je profesia. Už dvadsať rokov zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/nasou-domenou-je-profesia-uz-dvadsat-rokov/feed/ 0
10 historických podôb Profesia.sk. Spomínate si, odkedy ju používate vy? http://blog.profesia.sk/10-historickych-podob-profesia-sk-spominate-si-odkedy-ju-pouzivate-vy/ http://blog.profesia.sk/10-historickych-podob-profesia-sk-spominate-si-odkedy-ju-pouzivate-vy/#respond Wed, 17 May 2017 14:58:34 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1409 S nami si hľadáte prácu už dvadsať rokov, nemusíme hovoriť, že sme Profesia. Napriek tomu, spoznali by ste historické podoby stránky Profesia.sk?

Príspevok 10 historických podôb Profesia.sk. Spomínate si, odkedy ju používate vy? zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/10-historickych-podob-profesia-sk-spominate-si-odkedy-ju-pouzivate-vy/feed/ 0
Najobľúbenejšie nefinančné benefity: Ktorý by ste si vybrali? http://blog.profesia.sk/najoblubenejsie-nefinancne-benefity-ktory-by-ste-si-vybrali/ http://blog.profesia.sk/najoblubenejsie-nefinancne-benefity-ktory-by-ste-si-vybrali/#respond Tue, 21 Mar 2017 10:08:55 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1380 Zamestnanecké benefity ako notebook či káva berieme ako samozrejmosť, niektoré však naozaj zvyšujú lojalitu zamestnancov. Ktoré nefinančné benefity letia?

Príspevok Najobľúbenejšie nefinančné benefity: Ktorý by ste si vybrali? zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/najoblubenejsie-nefinancne-benefity-ktory-by-ste-si-vybrali/feed/ 0
Ako hľadať prácu bez obáv, že sa o tom dozvie šéf? http://blog.profesia.sk/ako-hladat-pracu-bez-obav-ze-sa-o-tom-dozvie-sef/ http://blog.profesia.sk/ako-hladat-pracu-bez-obav-ze-sa-o-tom-dozvie-sef/#comments Thu, 26 Jan 2017 16:26:26 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1364 Chcete zmeniť prácu, no bojíte sa, že na to príde šéf a dá vám okamžitú výpoveď? Získať novú prácu dokážete aj bez rizika, že to zistí váš nadriadený.

Príspevok Ako hľadať prácu bez obáv, že sa o tom dozvie šéf? zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/ako-hladat-pracu-bez-obav-ze-sa-o-tom-dozvie-sef/feed/ 4
Aké sú príbehy ľudí, ktorí sa zamestnali cez Profesiu? http://blog.profesia.sk/ake-su-pribehy-ludi-ktori-sa-zamestnali-cez-profesiu/ http://blog.profesia.sk/ake-su-pribehy-ludi-ktori-sa-zamestnali-cez-profesiu/#comments Wed, 28 Dec 2016 17:33:24 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1352 Ľudia, ktorí si našli prácu cez Profesia.sk, existujú a nie je ich málo. Radi by sme však poznali ich príbehy. A na to potrebujeme vašu pomoc.

Príspevok Aké sú príbehy ľudí, ktorí sa zamestnali cez Profesiu? zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/ake-su-pribehy-ludi-ktori-sa-zamestnali-cez-profesiu/feed/ 3
Najľahšie spôsoby, ako si privyrobiť prácou v domácnosti http://blog.profesia.sk/najlahsie-sposoby-ako-si-privyrobit-pracou-v-domacnosti/ http://blog.profesia.sk/najlahsie-sposoby-ako-si-privyrobit-pracou-v-domacnosti/#comments Wed, 16 Nov 2016 13:22:45 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1326 Chcete si k výplate privyrobiť niečo navyše? Alebo ste bez práce a nechcete zostať úplne bez príjmu? Pomocou v domácnosti môžete zarábať prakticky okamžite.

Príspevok Najľahšie spôsoby, ako si privyrobiť prácou v domácnosti zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/najlahsie-sposoby-ako-si-privyrobit-pracou-v-domacnosti/feed/ 5
13 znakov, že je najvyšší čas zmeniť zamestnanie http://blog.profesia.sk/13-znakov-ze-je-najvyssi-cas-zmenit-zamestnanie/ http://blog.profesia.sk/13-znakov-ze-je-najvyssi-cas-zmenit-zamestnanie/#comments Fri, 28 Oct 2016 13:36:16 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1303 Už nejaký čas sa ráno netešíte do práce? Nech sú dôvody akékoľvek, odhaľte ich. Bývajú neklamným znakom toho, že by ste mali zvážiť odchod zo zamestnania.

Príspevok 13 znakov, že je najvyšší čas zmeniť zamestnanie zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/13-znakov-ze-je-najvyssi-cas-zmenit-zamestnanie/feed/ 4
5 najlepších spôsobov, ako a kde hľadať prácu http://blog.profesia.sk/5-najlepsich-sposobov-ako-a-kde-hladat-pracu/ http://blog.profesia.sk/5-najlepsich-sposobov-ako-a-kde-hladat-pracu/#respond Mon, 19 Sep 2016 08:53:32 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1125 Chystáte sa hľadať prácu po prvý raz alebo sa rozhliadate po nových pracovných výzvach? Týchto päť ciest vás najrýchlejšie dostane k novej pracovnej ponuke.

Príspevok 5 najlepších spôsobov, ako a kde hľadať prácu zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/5-najlepsich-sposobov-ako-a-kde-hladat-pracu/feed/ 0
Najprv zábava, potom práca! Hľadá sa slovenský #FestivalovyProfesional http://blog.profesia.sk/najprv-zabava-potom-praca-hlada-sa-slovensky-festivalovyprofesional/ http://blog.profesia.sk/najprv-zabava-potom-praca-hlada-sa-slovensky-festivalovyprofesional/#comments Thu, 01 Sep 2016 08:48:35 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1162 Najprv zábava, potom práca, povedali sme si a v lete 2016 sme vyrazili do regiónov po celom Slovensku. Ako to dopadlo? A našiel sa #festivalovyprofesional?

Príspevok Najprv zábava, potom práca! Hľadá sa slovenský #FestivalovyProfesional zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/najprv-zabava-potom-praca-hlada-sa-slovensky-festivalovyprofesional/feed/ 1
Ako si vybrať správnu prácu? Spýtajte sa týchto 5 otázok http://blog.profesia.sk/ako-si-vybrat-spravnu-pracu-spytajte-sa-tychto-5-otazok/ http://blog.profesia.sk/ako-si-vybrat-spravnu-pracu-spytajte-sa-tychto-5-otazok/#comments Fri, 26 Aug 2016 05:58:25 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1236 Čo všetko brať do úvahy, keď sa rozhodujete o ponuke pracovať pre nového zamestnávateľa? Tieto otázky vám uľahčia výber tej správnej práce.

Príspevok Ako si vybrať správnu prácu? Spýtajte sa týchto 5 otázok zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/ako-si-vybrat-spravnu-pracu-spytajte-sa-tychto-5-otazok/feed/ 2
Firemná olympiáda: 16 disciplín, v ktorých sa určite nájdete http://blog.profesia.sk/firemna-olympiada-16-disciplin-ktorych-sa-urcite-najdete/ http://blog.profesia.sk/firemna-olympiada-16-disciplin-ktorych-sa-urcite-najdete/#respond Fri, 12 Aug 2016 07:54:41 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1213 Nervozita, kropaje potu a výkony hodné medaily. Prečítajte si 16 firemných disciplín, ktoré netreba prekonávať len raz za 4 roky, ale každý pracovný deň.

Príspevok Firemná olympiáda: 16 disciplín, v ktorých sa určite nájdete zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/firemna-olympiada-16-disciplin-ktorych-sa-urcite-najdete/feed/ 0
6 najväčších chýb, ktoré zničia váš motivačný list http://blog.profesia.sk/6-najvacsich-chyb-v-motivacnom-liste/ http://blog.profesia.sk/6-najvacsich-chyb-v-motivacnom-liste/#comments Tue, 26 Jul 2016 05:59:37 +0000 http://blog.test.profesia.sk/?p=22 Z každej strany počúvate, aké je dôležité mať dokonalý motivačný list, ktorý personalistu upúta na prvý pohľad? Tieto chyby ho zaručene odradia, poučte sa.

Príspevok 6 najväčších chýb, ktoré zničia váš motivačný list zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/6-najvacsich-chyb-v-motivacnom-liste/feed/ 3
6 najväčších chýb, ktoré zruinujú váš životopis http://blog.profesia.sk/6-najvacsich-chyb-v-zivotopise/ http://blog.profesia.sk/6-najvacsich-chyb-v-zivotopise/#comments Mon, 11 Jul 2016 05:38:18 +0000 http://blog.test.profesia.sk/?p=25 V životopise je až prekvapivo jednoduché spraviť malý prehrešok, ale nemožné opraviť ho, keď už zamestnávateľ vaše CV dostane. Na čo si dať najväčší pozor?

Príspevok 6 najväčších chýb, ktoré zruinujú váš životopis zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/6-najvacsich-chyb-v-zivotopise/feed/ 11
Ťahák pre absolventov: Ako si nájsť prvú prácu http://blog.profesia.sk/tahak-pre-absolventov-ako-si-najst-prvu-pracu/ http://blog.profesia.sk/tahak-pre-absolventov-ako-si-najst-prvu-pracu/#respond Wed, 01 Jun 2016 15:43:40 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1138 Ako vymeníte diplom o ukončení štúdia za pracovnú zmluvu? Prečítajte si ťahák pre absolventov stredných a vysokých škôl, ako si po škole nájsť prvú prácu.

Príspevok Ťahák pre absolventov: Ako si nájsť prvú prácu zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/tahak-pre-absolventov-ako-si-najst-prvu-pracu/feed/ 0
6 rýchlych rád, ako sa pripraviť na pohovor http://blog.profesia.sk/6-rychlych-rad-ako-sa-pripravit-pohovor/ http://blog.profesia.sk/6-rychlych-rad-ako-sa-pripravit-pohovor/#respond Mon, 16 May 2016 14:35:40 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1135 Dostali ste pozvanie na pohovor? Prečítajte si šesť základných rád, ako sa pripraviť na pohovor tak, aby vás na ňom nič neprekvapilo.

Príspevok 6 rýchlych rád, ako sa pripraviť na pohovor zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/6-rychlych-rad-ako-sa-pripravit-pohovor/feed/ 0
Pravda o tom, ako Profesia ruinuje kariérne sny študentov http://blog.profesia.sk/pravda-o-tom-ako-profesia-ruinuje-karierne-sny-studentov/ http://blog.profesia.sk/pravda-o-tom-ako-profesia-ruinuje-karierne-sny-studentov/#comments Mon, 18 Apr 2016 13:38:48 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1103 Za minulý rok som absolvoval vyše 50 kariérnych prednášok Profesie. Rozhodol som sa verejne napísať pravdu, ktorú študentom rodičia ani učitelia nepovedia.

Príspevok Pravda o tom, ako Profesia ruinuje kariérne sny študentov zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/pravda-o-tom-ako-profesia-ruinuje-karierne-sny-studentov/feed/ 9
8 dôvodov, prečo pracovné veľtrhy nie sú strata času http://blog.profesia.sk/8-dovodov-preco-pracovne-veltrhy-nie-su-strata-casu/ http://blog.profesia.sk/8-dovodov-preco-pracovne-veltrhy-nie-su-strata-casu/#comments Mon, 15 Feb 2016 10:15:23 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1084 Boli ste niekedy na pracovnom veľtrhu a zdalo sa vám to ako zabitý čas? Pravdepodobne ste vy zabili čas, ktorý ste na veľtrhu mohli naplno využiť.

Príspevok 8 dôvodov, prečo pracovné veľtrhy nie sú strata času zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/8-dovodov-preco-pracovne-veltrhy-nie-su-strata-casu/feed/ 2
Cesta k úspechu? Buďte autentickí, radí Jan Mühlfeit http://blog.profesia.sk/cesta-k-uspechu-budte-autenticki-radi-jan-muhlfeit/ http://blog.profesia.sk/cesta-k-uspechu-budte-autenticki-radi-jan-muhlfeit/#respond Fri, 05 Feb 2016 10:12:53 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1070 Chcete sa stať úspešným v tom, čo vás baví? Chcete byť výnimočným v tom, čo robíte? A čo ste pre to urobili? Alebo sa spoliehate, že úspech si vás nájde? Skúste sa stotožniť so slovami jedného z najúspešnejších českých manažérov, exprezidentom Microsoft Europe Janom Mühlfeitom, ktorý vraví, že dôležité je myslenie prvej ligy.

Príspevok Cesta k úspechu? Buďte autentickí, radí Jan Mühlfeit zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/cesta-k-uspechu-budte-autenticki-radi-jan-muhlfeit/feed/ 0
9 tipov, ako si hľadať prácu na sociálnych sieťach http://blog.profesia.sk/9-tipov-ako-si-hladat-pracu-na-socialnych-sietach/ http://blog.profesia.sk/9-tipov-ako-si-hladat-pracu-na-socialnych-sietach/#respond Wed, 20 Jan 2016 06:50:10 +0000 http://blog.test.profesia.sk/?p=18 Sociálne médiá sú pri hľadaní práce dobrý sluha, ale zlý pán. Tak, ako môžu pomôcť nájsť vysnívaný job, môžu vašu kariéru aj zruinovať. Ako tomu predísť?

Príspevok 9 tipov, ako si hľadať prácu na sociálnych sieťach zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/9-tipov-ako-si-hladat-pracu-na-socialnych-sietach/feed/ 0
7 najlepších spôsobov, ako v budúcom roku ušetriť peniaze http://blog.profesia.sk/6-najlepsich-sposobov-ako-v-roku-2015-usetrit-peniaze/ http://blog.profesia.sk/6-najlepsich-sposobov-ako-v-roku-2015-usetrit-peniaze/#comments Sun, 20 Dec 2015 05:03:31 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=601 Sú ústrednou témou vašich novoročných predsavzatí peniaze? Prečítajte si sumár najlepších sporiacich výziev, ktoré sa vám v budúcom roku oplatí vyskúšať.

Príspevok 7 najlepších spôsobov, ako v budúcom roku ušetriť peniaze zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/6-najlepsich-sposobov-ako-v-roku-2015-usetrit-peniaze/feed/ 2
8 rád, ako som dosiahol úspech, a jedna, ktorá mi ho pomohla udržať http://blog.profesia.sk/8-rad-ako-som-dosiahol-uspech-a-jedna-ktora-mi-ho-pomohla-udrzat/ http://blog.profesia.sk/8-rad-ako-som-dosiahol-uspech-a-jedna-ktora-mi-ho-pomohla-udrzat/#comments Tue, 08 Dec 2015 05:11:41 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=1021 Dodržiavate všetky tipy, ako dosiahnuť úspech, no ten akosi neprichádza? Tento muž vám za 3 minúty prezradí poslednú radu, ktorá vám k úspechu chýbala.

Príspevok 8 rád, ako som dosiahol úspech, a jedna, ktorá mi ho pomohla udržať zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/8-rad-ako-som-dosiahol-uspech-a-jedna-ktora-mi-ho-pomohla-udrzat/feed/ 2
To najlepšie z Profesia Facebooku za rok 2015 http://blog.profesia.sk/to-najlepsie-z-profesia-facebooku-za-rok-2015/ http://blog.profesia.sk/to-najlepsie-z-profesia-facebooku-za-rok-2015/#respond Mon, 09 Nov 2015 12:58:56 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=977 Na Facebooku sa páčime už štyridsiatim tisícom ľudí. Tým z vás, ktorí ste pri tomto míľniku boli, ďakujeme. No a tým ostatným prezradíme, o čo prichádzajú.

Príspevok To najlepšie z Profesia Facebooku za rok 2015 zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/to-najlepsie-z-profesia-facebooku-za-rok-2015/feed/ 0
4 najdôležitejšie odpovede o facelifte Profesia.sk http://blog.profesia.sk/4-najdolezitejsie-odpovede-o-facelifte-profesia-sk/ http://blog.profesia.sk/4-najdolezitejsie-odpovede-o-facelifte-profesia-sk/#comments Tue, 03 Nov 2015 05:31:30 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=946 Pracovný portál Profesia.sk dostal vynovenú tvár. Prečítajte si, aké zmeny sme pripravili pre zamestnávateľov a pre uchádzačov o prácu.

Príspevok 4 najdôležitejšie odpovede o facelifte Profesia.sk zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/4-najdolezitejsie-odpovede-o-facelifte-profesia-sk/feed/ 23
5 chýb z CV na Profesia.sk, ktoré už nikdy nechcete zopakovať http://blog.profesia.sk/5-chyb-cv-profesia-sk-ktore-uz-nikdy-nechcete-zopakovat/ http://blog.profesia.sk/5-chyb-cv-profesia-sk-ktore-uz-nikdy-nechcete-zopakovat/#comments Mon, 19 Oct 2015 16:49:45 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=927 Nevinná hrúbka či e-mail s vtipnou prezývkou sú naozaj nič. Niektorí uchádzači vedia vo svojich životopisoch spáchať oveľa väčšie prehrešky. Poučte sa z nich.

Príspevok 5 chýb z CV na Profesia.sk, ktoré už nikdy nechcete zopakovať zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/5-chyb-cv-profesia-sk-ktore-uz-nikdy-nechcete-zopakovat/feed/ 9
8 chýb, pre ktoré stratíte prácu ešte v skúšobnej dobe http://blog.profesia.sk/8-chyb-pre-ktore-stratite-pracu-este-v-skusobnej-dobe/ http://blog.profesia.sk/8-chyb-pre-ktore-stratite-pracu-este-v-skusobnej-dobe/#comments Fri, 18 Sep 2015 05:22:48 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=891 Skúšobná doba je pre zamestnávateľa aj pre zamestnanca obdobím overovania si spolupráce a napĺňania očakávaní. Neurobte počas neho niektorú z týchto 8 chýb.

Príspevok 8 chýb, pre ktoré stratíte prácu ešte v skúšobnej dobe zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/8-chyb-pre-ktore-stratite-pracu-este-v-skusobnej-dobe/feed/ 3
3 dobré dôvody, prečo by ste mali hodnotiť výberové konania http://blog.profesia.sk/3-dobre-dovody-preco-by-ste-mali-hodnotit-vyberove-konania/ http://blog.profesia.sk/3-dobre-dovody-preco-by-ste-mali-hodnotit-vyberove-konania/#comments Thu, 06 Aug 2015 06:10:27 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=903 Možno vám už niekoľkokrát prišiel e-mail s výzvou na hodnotenie výberového konania. A možno ste ho rovno poslali do koša. Ani neviete, akú chybu ste urobili.

Príspevok 3 dobré dôvody, prečo by ste mali hodnotiť výberové konania zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/3-dobre-dovody-preco-by-ste-mali-hodnotit-vyberove-konania/feed/ 7
6 rád, ako vás správne myslenie dostane k úspechu http://blog.profesia.sk/6-rad-ako-vas-spravne-myslenie-dostane-k-uspechu/ http://blog.profesia.sk/6-rad-ako-vas-spravne-myslenie-dostane-k-uspechu/#respond Wed, 08 Jul 2015 06:11:07 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=862 Myslíte si, že keď budete úspešní, budete šťastnejší? Presvedčím vás o tom, že je to presne naopak, a poradím, ako byť úspešný vďaka pozitívnemu mysleniu.

Príspevok 6 rád, ako vás správne myslenie dostane k úspechu zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/6-rad-ako-vas-spravne-myslenie-dostane-k-uspechu/feed/ 0
Kto je to TOP TOP kandidát a ako sa ním môžete stať? http://blog.profesia.sk/kto-je-to-top-top-kandidat-a-ako-sa-nim-mozete-stat/ http://blog.profesia.sk/kto-je-to-top-top-kandidat-a-ako-sa-nim-mozete-stat/#comments Wed, 01 Jul 2015 04:38:11 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=840 Ako pre svojho budúceho zamestnávateľa budete TOP TOP kandidátom a získate prácu, ktorá je ako stvorená a zmysluplná práve pre vás. Zn.: Overené v Profesii.

Príspevok Kto je to TOP TOP kandidát a ako sa ním môžete stať? zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/kto-je-to-top-top-kandidat-a-ako-sa-nim-mozete-stat/feed/ 17
Naše Mesto: Dobrovoľnícka vlna, ktorá stiahla aj nás http://blog.profesia.sk/nase-mesto-dobrovolnicka-vlna-ktora-stiahla-aj-nas/ http://blog.profesia.sk/nase-mesto-dobrovolnicka-vlna-ktora-stiahla-aj-nas/#comments Wed, 17 Jun 2015 08:49:54 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=843 Vymenili sme klávesnice za náradie a voľnú sobotu za potenie sa na horúcom júnovom slnku. A to len za dobrý pocit, že aj vďaka nám bude naše mesto krajšie.

Príspevok Naše Mesto: Dobrovoľnícka vlna, ktorá stiahla aj nás zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/nase-mesto-dobrovolnicka-vlna-ktora-stiahla-aj-nas/feed/ 2
5 otázok, ktoré sa spýtajte agentúry, kým odídete pracovať do zahraničia http://blog.profesia.sk/5-otazok-ktore-sa-spytat-agentury-kym-odidete-pracovat-do-zahranicia/ http://blog.profesia.sk/5-otazok-ktore-sa-spytat-agentury-kym-odidete-pracovat-do-zahranicia/#comments Mon, 15 Jun 2015 07:01:39 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=830 Ako sa vyhnúť podvodným sprostredkovateľom práce v zahraničí a ďalšie dôležité odpovede, ktoré by ste mali vedieť, kým vycestujete za prácou do zahraničia.

Príspevok 5 otázok, ktoré sa spýtajte agentúry, kým odídete pracovať do zahraničia zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/5-otazok-ktore-sa-spytat-agentury-kym-odidete-pracovat-do-zahranicia/feed/ 8
Absolventi, nezabudnite na svoje povinnosti voči štátu http://blog.profesia.sk/absolventi-nezabudnite-na-svoje-povinnosti-voci-statu/ http://blog.profesia.sk/absolventi-nezabudnite-na-svoje-povinnosti-voci-statu/#comments Wed, 20 May 2015 06:49:18 +0000 http://blog.test.profesia.sk/?p=29 Opúšťate brány strednej alebo vysokej školy a ešte nemáte zamestnanie? Ak si nechcete povinné zdravotné poistenie hradiť z vlastného vrecka, vaše prvé kroky by mali smerovať na úrad práce.

Príspevok Absolventi, nezabudnite na svoje povinnosti voči štátu zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/absolventi-nezabudnite-na-svoje-povinnosti-voci-statu/feed/ 64
Ako sa zo slovenskej osemnástky stala európska femme fatale http://blog.profesia.sk/ako-sa-zo-slovenskej-osemnastky-stala-europska-femme-fatale/ http://blog.profesia.sk/ako-sa-zo-slovenskej-osemnastky-stala-europska-femme-fatale/#respond Thu, 30 Apr 2015 09:47:11 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=816 Dve adoptívne rodiny, sťahovanie do troch krajín a milióny zákazníkov. Čo všetko ste v osemnástich mali za sebou vy?

Príspevok Ako sa zo slovenskej osemnástky stala európska femme fatale zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/ako-sa-zo-slovenskej-osemnastky-stala-europska-femme-fatale/feed/ 0
Ako do konca apríla použiť peniaze lepšie než na dane http://blog.profesia.sk/ako-do-konca-aprila-pouzit-peniaze-lepsie-nez-na-dane/ http://blog.profesia.sk/ako-do-konca-aprila-pouzit-peniaze-lepsie-nez-na-dane/#respond Tue, 14 Apr 2015 05:42:23 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=778 Blíži sa posledný termín na poukázanie dvoch percent z daní fyzických osôb. Už ste vybrali, kam pošlete tie svoje? Inšpirujte sa.

Príspevok Ako do konca apríla použiť peniaze lepšie než na dane zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/ako-do-konca-aprila-pouzit-peniaze-lepsie-nez-na-dane/feed/ 0
10 najhorších fotiek v slovenských životopisoch http://blog.profesia.sk/10-najhorsich-fotiek-v-slovenskych-zivotopisoch/ http://blog.profesia.sk/10-najhorsich-fotiek-v-slovenskych-zivotopisoch/#comments Wed, 01 Apr 2015 06:26:35 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=725 Ich tempo reagovania na pracovné ponuky je vražedné. Ich súpermi sú štát, zamestnávatelia, personalisti a konkurenti. Sú prihlásení vo dne v noci. Uchádzači bez zdravého úsudku. Zachrániť ich kariérnu budúcnosť je našou povinnosťou.

Príspevok 10 najhorších fotiek v slovenských životopisoch zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/10-najhorsich-fotiek-v-slovenskych-zivotopisoch/feed/ 11
Prečo mi pri hľadaní práce nikto neodpovedá? http://blog.profesia.sk/preco-mi-pri-hladani-prace-nikto-neodpoveda/ http://blog.profesia.sk/preco-mi-pri-hladani-prace-nikto-neodpoveda/#comments Tue, 17 Mar 2015 05:18:55 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=702 Častá otázka, ktorú si však máloktorý uchádzač o prácu vie zodpovedať. Prečítajte si prepis mojej prednášky z Profesia days, ktorá sa touto témou zaoberala.

Príspevok Prečo mi pri hľadaní práce nikto neodpovedá? zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/preco-mi-pri-hladani-prace-nikto-neodpoveda/feed/ 1
Aký je vlastne príbeh za kampaňou Profesia days 2015? http://blog.profesia.sk/aky-je-vlastne-pribeh-za-kampanou-profesia-days-2015/ http://blog.profesia.sk/aky-je-vlastne-pribeh-za-kampanou-profesia-days-2015/#respond Wed, 18 Feb 2015 13:27:10 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=671 O tom, ako sa tvárou kampane pracovného veľtrhu stal potetovaný raper so šibalským úsmevom a prečo by ste mali zvážiť svoju účasť.

Príspevok Aký je vlastne príbeh za kampaňou Profesia days 2015? zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/aky-je-vlastne-pribeh-za-kampanou-profesia-days-2015/feed/ 0
Neberte si príklad z postihnutých, vyzýva vozíčkar, ktorý neobsedí http://blog.profesia.sk/neberte-si-priklad-z-postihnutych-vyzyva-vozickar-ktory-neobsedi/ http://blog.profesia.sk/neberte-si-priklad-z-postihnutych-vyzyva-vozickar-ktory-neobsedi/#respond Wed, 11 Feb 2015 05:31:37 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=643 Ivan je na vozíku. Kedysi zmeškal pohovor, pretože nedokázal zaparkovať. Dnes vyvíja vlastnú aplikáciu na hľadanie parkovacích miest pre ZŤP. A tým nekončí.

Príspevok Neberte si príklad z postihnutých, vyzýva vozíčkar, ktorý neobsedí zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/neberte-si-priklad-z-postihnutych-vyzyva-vozickar-ktory-neobsedi/feed/ 0
Ako je to v skutočnosti s ponukami na Profesia.sk http://blog.profesia.sk/ako-je-v-skutocnosti-s-ponukami-na-profesia-sk/ http://blog.profesia.sk/ako-je-v-skutocnosti-s-ponukami-na-profesia-sk/#respond Fri, 30 Jan 2015 05:20:14 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=638 Mnohí často, ak nie denne, reagujú na ponuky práce na portáli Profesia.sk. Ako sa však spoľahnúť na to, že ponuka nie je klamlivá a inzerujúca firma nezavádza?

Príspevok Ako je to v skutočnosti s ponukami na Profesia.sk zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/ako-je-v-skutocnosti-s-ponukami-na-profesia-sk/feed/ 0
Ako sa to dá alebo Keď Dávid spolupracuje s Goliášom http://blog.profesia.sk/ako-sa-to-da-alebo-ked-david-spolupracuje-s-goliasom/ http://blog.profesia.sk/ako-sa-to-da-alebo-ked-david-spolupracuje-s-goliasom/#respond Fri, 16 Jan 2015 12:12:48 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=614 Aj tak možno nazvať príbeh projektu Edujobs. Po roku a pol dosiahol uznanie štátu a začal robiť to, na čo vznikol. A tu by tento blog mohol skončiť. Keby celá jeho krátka história nebola taká zaujímavá.

Príspevok Ako sa to dá alebo Keď Dávid spolupracuje s Goliášom zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/ako-sa-to-da-alebo-ked-david-spolupracuje-s-goliasom/feed/ 0
Ako sme rástli v roku 2014. Aj vďaka vám http://blog.profesia.sk/ako-sme-rastli-v-roku-2014-aj-vdaka-vam/ http://blog.profesia.sk/ako-sme-rastli-v-roku-2014-aj-vdaka-vam/#comments Tue, 23 Dec 2014 08:13:52 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=578 Tento rok bol v Profesii skutočne bohatý na výzvy aj zážitky. Kam sme sa za uplynulých 365 dní posunuli, to sa dozviete z prehľadnej infografiky.

Príspevok Ako sme rástli v roku 2014. Aj vďaka vám zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/ako-sme-rastli-v-roku-2014-aj-vdaka-vam/feed/ 21
5 tipov, ako si zarobiť, aj keď ste bez práce http://blog.profesia.sk/5-tipov-ako-si-zarobit-aj-ked-ste-bez-prace/ http://blog.profesia.sk/5-tipov-ako-si-zarobit-aj-ked-ste-bez-prace/#comments Tue, 09 Dec 2014 05:58:04 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=537 Ste práve bez práce a nájsť tú trvalú sa vám nedarí? Inšpirujte sa piatimi jednoduchými tipmi, ako si privyrobiť, aj keď ste práve nezamestnaný.

Príspevok 5 tipov, ako si zarobiť, aj keď ste bez práce zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/5-tipov-ako-si-zarobit-aj-ked-ste-bez-prace/feed/ 8
Manažéri odpovedajú: Čo robiť, aby Slovensko neprichádzalo o mozgy http://blog.profesia.sk/manazeri-odpovedaju-co-robit-aby-slovensko-neprichadzalo-o-mozgy/ http://blog.profesia.sk/manazeri-odpovedaju-co-robit-aby-slovensko-neprichadzalo-o-mozgy/#comments Sun, 23 Nov 2014 23:49:58 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=517 Slovensko stráca profíkov. Piatich špičkových manažérov som sa preto spýtala, ako by talenty udržali doma a či je ich odchod do zahraničia nevyhnutne zlý.

Príspevok Manažéri odpovedajú: Čo robiť, aby Slovensko neprichádzalo o mozgy zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/manazeri-odpovedaju-co-robit-aby-slovensko-neprichadzalo-o-mozgy/feed/ 2
Vďaka komu som sa dostala do spoločnosti Profesia http://blog.profesia.sk/vdaka-komu-si-sa-dostala-spolocnosti-profesia/ http://blog.profesia.sk/vdaka-komu-si-sa-dostala-spolocnosti-profesia/#respond Thu, 13 Nov 2014 07:07:54 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=498 To je otázka asi každého z môjho užšieho aj širšieho okolia. Mojou odpoveďou však prekvapivo nie je strýko, sesternica z druhého kolena ani susedova manželka.

Príspevok Vďaka komu som sa dostala do spoločnosti Profesia zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/vdaka-komu-si-sa-dostala-spolocnosti-profesia/feed/ 0
Zábava na chate? Na Profesia.sk aj počas pracovnej doby http://blog.profesia.sk/zabava-na-chate-na-profesia-sk-aj-pocas-pracovnej-doby/ http://blog.profesia.sk/zabava-na-chate-na-profesia-sk-aj-pocas-pracovnej-doby/#comments Thu, 06 Nov 2014 07:44:43 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=474 Potrebovali ste niekedy na Profesia.sk bleskovú pomoc? V pracovnej dobe sa nás môžete opýtať na radu okamžite.

Príspevok Zábava na chate? Na Profesia.sk aj počas pracovnej doby zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/zabava-na-chate-na-profesia-sk-aj-pocas-pracovnej-doby/feed/ 2
Motivovať stačí jediným slovíčkom. Prečo ho na Slovensku nepoužívame? http://blog.profesia.sk/motivovat-staci-jedinym-slovickom-preco-ho-na-slovensku-nepouzivame/ http://blog.profesia.sk/motivovat-staci-jedinym-slovickom-preco-ho-na-slovensku-nepouzivame/#comments Tue, 28 Oct 2014 07:46:04 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=453 Verili by ste, že motivovať k dobrému výkonu môžete hocikoho a najlepšie úplne cudzieho človeka? Dokonca, že na to stačí jediné slovo a nie je to "ďakujem"?

Príspevok Motivovať stačí jediným slovíčkom. Prečo ho na Slovensku nepoužívame? zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/motivovat-staci-jedinym-slovickom-preco-ho-na-slovensku-nepouzivame/feed/ 13
Prečo je Profesia najspoľahlivejší pracovný portál http://blog.profesia.sk/preco-je-profesia-najspolahlivejsi-pracovny-portal/ http://blog.profesia.sk/preco-je-profesia-najspolahlivejsi-pracovny-portal/#respond Thu, 09 Oct 2014 05:35:17 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=444 Aj vám pri prezeraní pracovných ponúk na Profesia.sk prebehlo hlavou, či nejde o fiktívnu firmu a podvodný inzerát? Prezradíme vám, prečo sa na Profesiu môžete spoľahnúť.

Príspevok Prečo je Profesia najspoľahlivejší pracovný portál zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/preco-je-profesia-najspolahlivejsi-pracovny-portal/feed/ 0
O tom, ako som si splnila sen http://blog.profesia.sk/o-tom-ako-som-si-splnila-sen/ http://blog.profesia.sk/o-tom-ako-som-si-splnila-sen/#comments Tue, 07 Oct 2014 07:46:55 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=433 Tento blog je o tom, ako mi prečítanie iného blogu pred rokom zmenilo život. Ako vznikol sen a ako som si ho napriek všemožným prekážkam už po roku splnila. A o tom, čo som sa pri tom naučila.

Príspevok O tom, ako som si splnila sen zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/o-tom-ako-som-si-splnila-sen/feed/ 4
Práca v Nepále. Cez prázdniny a zadarmo. Som normálny? http://blog.profesia.sk/praca-v-nepale-cez-prazdniny-zadarmo-som-normalny/ http://blog.profesia.sk/praca-v-nepale-cez-prazdniny-zadarmo-som-normalny/#respond Wed, 01 Oct 2014 08:54:32 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=401 Ako to dopadne, keď slovenský študent dobrovoľne vymení komfort prázdnin za himalájsky trek a rekonštrukciu nepálskej školy?

Príspevok Práca v Nepále. Cez prázdniny a zadarmo. Som normálny? zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/praca-v-nepale-cez-prazdniny-zadarmo-som-normalny/feed/ 0
Jeden deň v Profesii: Špecialista zákazníckej podpory http://blog.profesia.sk/jeden-den-v-profesii-specialista-zakaznickej-podpory/ http://blog.profesia.sk/jeden-den-v-profesii-specialista-zakaznickej-podpory/#comments Fri, 26 Sep 2014 06:13:13 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=362 Našli ste podozrivú ponuku, zabudli ste prihlasovacie údaje, neviete si rady s vyhľadávaním. Aj v takýchto prípadoch vám pomôže oddelenie zákazníckej podpory – Support. Zažite jeden deň medzi našimi supporťákmi.

Príspevok Jeden deň v Profesii: Špecialista zákazníckej podpory zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/jeden-den-v-profesii-specialista-zakaznickej-podpory/feed/ 7
Ako reagovať na pracovné ponuky http://blog.profesia.sk/ako-reagovat-na-pracovne-ponuky/ http://blog.profesia.sk/ako-reagovat-na-pracovne-ponuky/#comments Mon, 22 Sep 2014 07:48:25 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=392 Ku ktorej skupine uchádzačov o prácu patríte? K tým, ktorí reagujú okamžite a na všetko, čo uvidia? Alebo si svoju žiadosť o prácu najskôr dobre premyslíte?

Príspevok Ako reagovať na pracovné ponuky zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/ako-reagovat-na-pracovne-ponuky/feed/ 7
Správny teambuilding podľa Profesie http://blog.profesia.sk/spravny-teambuilding-podla-profesie/ http://blog.profesia.sk/spravny-teambuilding-podla-profesie/#respond Wed, 17 Sep 2014 06:21:18 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=374 Pred nami je ďalší firemný víkend! Ten minuloročný zatiaľ nemal konkurenciu, no keďže v Profesii sa chceme zlepšovať doslova vo všetkom, latku na najbližší víkend máme nastavenú. Chcete vedieť, ako vyzerá náš teambuilding?

Príspevok Správny teambuilding podľa Profesie zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/spravny-teambuilding-podla-profesie/feed/ 0
Prezentácia: Čo chýba dnešným absolventom http://blog.profesia.sk/prezentacia-co-chyba-dnesnym-absolventom/ http://blog.profesia.sk/prezentacia-co-chyba-dnesnym-absolventom/#respond Tue, 02 Sep 2014 06:32:34 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=338 Pred prázdninami som na konferencii Cesty k dobrej škole učiteľom prednášala o tom, čo chýba zamestnávateľom na trhu práce. Byť medzi učiteľmi, ktorí sa aktívne snažia zmeniť celý školský systém, bola veľmi zaujímavá skúsenosť. Títo inšpiratívni ľudia ma utvrdili v presvedčení, že je to zas a znova o ľuďoch.

Príspevok Prezentácia: Čo chýba dnešným absolventom zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/prezentacia-co-chyba-dnesnym-absolventom/feed/ 0
Uchádzačom o prácu stačí e-mail s prostým ĎAKUJEME http://blog.profesia.sk/uchadzacom-o-pracu-staci-e-mail-s-prostym-dakujeme/ http://blog.profesia.sk/uchadzacom-o-pracu-staci-e-mail-s-prostym-dakujeme/#comments Tue, 26 Aug 2014 06:30:02 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=289 Predstavte si frustráciu človeka, ktorý intenzívne hľadá prácu. Pravidelne reaguje na pracovné ponuky, no zamestnávatelia mu nepošlú ani len zamietavý e-mail, a tak týždne nevie, na čom je. My sme našli spoločnosť, ktorá zareagovala ukážkovo.

Príspevok Uchádzačom o prácu stačí e-mail s prostým ĎAKUJEME zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/uchadzacom-o-pracu-staci-e-mail-s-prostym-dakujeme/feed/ 1
9 krokov, ako efektívnejšie študovať jazyky http://blog.profesia.sk/9-krokov-ako-efektivnejsie-studovat-jazyky/ http://blog.profesia.sk/9-krokov-ako-efektivnejsie-studovat-jazyky/#comments Thu, 21 Aug 2014 05:06:38 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=230 Až v 60 % pracovných ponúk zamestnávatelia vyžadujú ovládanie aspoň jedného cudzieho jazyka. Potreba jazykového vzdelávania je preto stále aktuálna aj pre tých, ktorí už nesadajú do školských lavíc. A to nielen preto, aby ste si dokázali na dovolenke objednať večeru v miestnom jazyku.

Príspevok 9 krokov, ako efektívnejšie študovať jazyky zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/9-krokov-ako-efektivnejsie-studovat-jazyky/feed/ 4
Kde skrýva Profesia najlepšie pracovné ponuky http://blog.profesia.sk/kde-skryva-profesia-najlepsie-pracovne-ponuky/ http://blog.profesia.sk/kde-skryva-profesia-najlepsie-pracovne-ponuky/#respond Mon, 18 Aug 2014 06:36:16 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=133 Asi každý zamestnanec Profesie pravidelne stretáva známych, príbuzných a kamarátov, ktorí hľadajú alebo chcú zmeniť prácu. A vždy dostaneme klasickú otázku: „Nemáte tam niečo pre mňa?“

Príspevok Kde skrýva Profesia najlepšie pracovné ponuky zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/kde-skryva-profesia-najlepsie-pracovne-ponuky/feed/ 0
Viete, aký plat si vypýtať na pohovore? My áno http://blog.profesia.sk/viete-aky-plat-si-vypytat-na-pohovore-my-ano/ http://blog.profesia.sk/viete-aky-plat-si-vypytat-na-pohovore-my-ano/#respond Thu, 14 Aug 2014 06:45:47 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=297 Už sedem rokov zbierame reálne údaje o platoch na Slovensku i v ďalších krajinách. Vďaka tomu vám vieme poradiť, akú mzdu si vypýtať od zamestnávateľa.

Príspevok Viete, aký plat si vypýtať na pohovore? My áno zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/viete-aky-plat-si-vypytat-na-pohovore-my-ano/feed/ 0
Video pre všetkých hejterov, ktorí tvrdia, že sa niečo nedá http://blog.profesia.sk/video-pre-vsetkych-hejterov-ktori-tvrdia-ze-sa-nieco-neda/ http://blog.profesia.sk/video-pre-vsetkych-hejterov-ktori-tvrdia-ze-sa-nieco-neda/#comments Mon, 11 Aug 2014 05:31:08 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=273 Keď budete chcieť nabudúce povedať, že niečo nejde a že sa to nedá, spomeňte si na týchto ľudí. A keď vás potom konečne prejde zahanbenie, skúste sa namiesto sťažovania postaviť problému, ktorý vás trápi.

Príspevok Video pre všetkých hejterov, ktorí tvrdia, že sa niečo nedá zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/video-pre-vsetkych-hejterov-ktori-tvrdia-ze-sa-nieco-neda/feed/ 2
Ako rozbehnúť seba aj svoju kariéru http://blog.profesia.sk/ako-rozbehat-seba-aj-svoju-karieru/ http://blog.profesia.sk/ako-rozbehat-seba-aj-svoju-karieru/#respond Thu, 07 Aug 2014 05:30:01 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=235 Behať môže každý. Nepotrebujete na to nič zložité, stačí pár bežeckých tenisiek. Môžete vyraziť kedykoľvek a kamkoľvek. Rovnako ako pri budovaní kariéry či úspešnej firmy.

Príspevok Ako rozbehnúť seba aj svoju kariéru zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/ako-rozbehat-seba-aj-svoju-karieru/feed/ 0
Reč Jima Carreyho vás prinúti chcieť zmeniť váš život ešte dnes http://blog.profesia.sk/motivacna-rec-jimma-carreyho-vas-posadi-na-zadok/ http://blog.profesia.sk/motivacna-rec-jimma-carreyho-vas-posadi-na-zadok/#comments Tue, 05 Aug 2014 05:01:35 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=237 Nikdy by ste si netipli, že herec Jim Carrey, známy najmä ako šialený komik, je aj talentovaný inšpiratívny rečník. Jeho promočná reč plná motivujúcich myšlienok vás rozosmeje aj dojme.

Príspevok Reč Jima Carreyho vás prinúti chcieť zmeniť váš život ešte dnes zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/motivacna-rec-jimma-carreyho-vas-posadi-na-zadok/feed/ 3
Ako fungujú platové prieskumy http://blog.profesia.sk/pravda-o-tom-ako-funguju-platove-prieskumy/ http://blog.profesia.sk/pravda-o-tom-ako-funguju-platove-prieskumy/#respond Fri, 01 Aug 2014 05:06:01 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=219 V médiách stále spomínajú, že priemerný plat vo vašom regióne je toľko a toľko eur, osobne však nepoznáte nikoho, kto by takú vysokú čiastku reálne zarábal? Prezradíme vám, ako správne interpretovať štatistiky.

Príspevok Ako fungujú platové prieskumy zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/pravda-o-tom-ako-funguju-platove-prieskumy/feed/ 0
V Profesii do práce chodíme aj v noci a snívame s Waltom Disneym http://blog.profesia.sk/v-profesii-do-prace-chodime-aj-v-noci-snivame-s-waltom-disneym/ http://blog.profesia.sk/v-profesii-do-prace-chodime-aj-v-noci-snivame-s-waltom-disneym/#respond Wed, 23 Jul 2014 12:55:31 +0000 http://blog.profesia.sk/?p=188 Poviete si: „Čo je to za blbosť spať v práci, máte toľko roboty?“ Nie, jednoducho je to cool. Preto sme v jednu letnú noc potiahli a urobili sme si teambuilding priamo v pracovných priestoroch. A počas neho sa zrodil aj nápad na náš nový blog.

Príspevok V Profesii do práce chodíme aj v noci a snívame s Waltom Disneym zobrazený najskôr Blog Profesia.sk.

]]>
http://blog.profesia.sk/v-profesii-do-prace-chodime-aj-v-noci-snivame-s-waltom-disneym/feed/ 0