Blog Profesia.sk
mar
20

Všimli ste si nálepky pri ponukách na Profesia.sk? Povieme vám, prečo sú tam

Autor: | Kategórie: Hľadanie práce, Zákulisie Profesie | Značky: ,
Všimli ste si nálepky pri ponukách na Profesia.sk? Povieme vám, prečo sú tam
Prehľadávať stovky pracovných ponúk dá človeku zabrať. V Profesii však neustále pracujeme na tom, ako to užívateľom čo najviac uľahčiť. Sú to prvky, ktoré si možno ani nevšimnete alebo ich vnímate, že na stránke boli stále. Rozhodli sme sa poodkryť vám dvierka do zákulisia a ukázať novinky, vďaka ktorým sa vám naša stránka lepšie používa.

Profesia.sk je na svete už viac ako 20 rokov a počas tohto obdobia si prešla pestrým vývojom. Posledná väčšia zmena vizuálu stránky bola v roku 2015, odvtedy však neustále vymýšľame, testujeme a hľadáme riešenia, ako by ste sa mohli medzi jednotlivými ponukami práce lepšie orientovať. Ak na portál Profesia.sk chodíte pravidelne, určite ste si všimli, že sa v zozname ponúk objavujú farebne odlíšené nálepky. Tie vám poskytnú dôležité informácie ešte pred tým, ako ponuku rozkliknete.

Dôležitý je plat a odpoveď od zamestnávateľa

Čo vám najviac chýba v našich ponukách? Čo by ste uvítali, keby zamestnávatelia zlepšili? Odpovede na tieto otázky sú pre nás veľmi cenné a dôležité. Preto pravidelne vyhodnocujeme spätnú väzbu od užívateľov. Najviac vás trápi, že pri ponukách nie je uvedený plat, a že nedostanete odpoveď na zaslanú žiadosť o zamestnanie. Preto sme sa rozhodli práve tieto dve informácie vyzdvihnúť už v zozname ponúk. Možno práve tieto informácie sú dôvod, prečo vás ponuka zaujme a zároveň chceme motivovať ďalších zamestnávateľov, aby išli proti prúdu a tieto informácie uvádzali.

uvedený plat

 

V súčasnosti zo všetkých ponúk, ktoré máme na portáli, 27% uvádza výšku ponúkanej mzdy. O tom, že sa to oplatí svedčí aj fakt, že ponuky s uvedeným platom sú zaujímavejšie. Pozrie si ich dvakrát toľko uchádzačov ako tie bez uvedeného platu. Prečo ale niektorí zamestnávatelia trvajú na tom, že do ponuky uvedú plat dohodou? Je to najmä preto, že výsledný plat kandidáta je kompromis jeho požiadaviek, praxe, skúseností, potenciálu a pozície. Pozície, ktoré najčastejšie uvádzajú plat sú operátor strojov a zariadení, robotník a predavač.

Novinka nás čaká od 1. mája 2018, kedy vstúpi do platnosti povinné zverejňovanie základného platu pri inzerovaní pracovnej ponuky. To znamená, že pri každej pracovnej ponuke, od tohto dátumu, by ste mali nájsť uvedenú základnú zložku mzdy. Pri uzatváraní pracovnej zmluvy bude musieť byť základná mzda v minimálnej hodnote rovnaká s tou, ktorá bola inzerovaná.

dostanete odpoveď

 

Chceme oceňovať a motivovať firmy k zlepšeniu komunikácie s uchádzačmi. Vieme, že viac ako 75% ľudí, ktorí si hľadajú prácu cez Profesia.sk by uvítalo odpoveď na svoj zaslaný životopis do 7 dní. Taktiež mnoho z vás nepovažuje za odpoveď automatickú odpoveď o prijatí životopisu. Čo by ste chceli vedieť, je spätná väzba na váš životopis, a či vás firma posunie do ďalšieho kola výberového procesu alebo nie. Pozície, na ktoré najčastejšie dostanete odpoveď sú skladník, programátor a asistent.

ponuka onedlho končí

 

Upozorňujeme tiež na ponuky, ktoré sa onedlho uzatvoria. Mnohí nereagujete na ponuku hneď, ale odložíte si ju na neskôr. Takto sa môže stať, že keď sa k ponuke vrátite, je už po termíne na posielanie žiadosti. Vďaka našej žltej nálepke budete vedieť, pri akých ponukách netreba váhať a reagovať ihneď. Ak si ponuku s touto nálepkou odložíte vo vašom konte Profesia na neskôr, vždy vás na jej ukončenie upozorníme emailom. Takto neprídete o žiadnu šancu, ktorá by vám mohla priniesť nové miesto.

Je ešte niečo, čo by ste chceli vedieť skôr, ako si rozkliknete pracovnú ponuku? Aká nálepka by si zaslúžila svoje vlastné miesto?

belanova@profesia.sk
Lucia Belanová
Copywriter
Profesia spol. s r.o.
Venuje sa oblastiam ako PR a komunikácia, no jej najväčšou vášňou je písanie textov na tie najrozličnejšie témy. Oddychuje pri filmoch a seriáloch. Keď si potrebuje vyvetrať hlavu, rada sa túla uličkami miest, alebo chodníčkami v horách.
Všetky články autora

2 komentáre

 1. Pridal: Katarina | 17. apríla 2018 20:41
  Odpovedať

  Dobry den,
  ocenila by som zakaz uvadzat druh pracovneho pomeru: na zivnost, kedze to nasa legislativa zakazuje (napriek tomu zamestnavatelia hladaju = verejne zverejnuju a nasledne zamestnavaju ludi na zivnost!) Inspektorat prace udeluje pokuty – 2000 € pri zamestnavani 1 cloveka na zivnost a 5000€ pri zamestnavani viacerych na zivnost. Dokedy bude nas stat tolerovat "legalne porusovanie zakonov", ktorym znevyhodnuju pracujucich ludi? Je mi luto malych zamestnavatelov kvoli vysokym odvodom za zamestnancom, trvam vsak na tom, ze by sa malo hladat riesenie takehoto vazneho spolocenko-politickeho problemu, a to zakonmi, ktore budu konecne "pre ludi!"

 2. Pridal: Gabriela Drobna | 17. apríla 2018 21:47
  Odpovedať

  no je to na nieco dobre lebo niektore firmy ked ponukaju plat tak je iny na paske a iny na ruke to by sa malo zatrhnut a nedovolit aj ked raz za cas sa stane ze za 13hod prace dostane v po 130e az150e ked pracuje esce popri tom ako veduca vybavovacky v case volna tak dostane 50e za vybavovacky by mala byt ohodnotena aj za vedenie toho ci onoho miesta zotpovednost na dva strany by malo byt ohodnotene ovela viac nez to bolo doposial ,,,podla mna to je zneuzivanie pracu chce mat odvedenu ale plati z drobnimi

Pridať komentár

Have your say!

správa *

meno *

e-mail *

Hľadať

Najčítanejšie za mesiac

Kategórie

Facebook