Blog Profesia.sk
feb
23

Firmy nezaujíma iba to, čo viete, ale aj koho poznáte (podcast)

Autor: | Kategórie: Podcasty | Značky: ,
Firmy nezaujíma iba to, čo viete, ale aj koho poznáte (podcast)
Chcete, aby o vás mali firmy záujem? Podľa špecialistky trhu práce Renáty Mačaiovej riešia uchádzači len polovicu z toho, na čom sa dá popracovať. Vypočujte si viac v podcaste.

Snaha o úspešnú kariéru by podľa Renáty Mačaiovej mala byť nevyhnutne sprevádzaná nadväzovaním dobrých vzťahov s ľuďmi, ktorých máme po ruke pri dôležitých situáciách.

Rozprávali sme sa o tom, ako sa dá na vzťahoch výrazne zapracovať aj počas pandémie. Upozorňuje, že networking sa vyvíja s dobou. Už to dávno preto nie je iba o spoznávaní ľudí na akciách a vymieňaní si kontaktov či vizitiek. Dokonca priznáva, že ona sama takýto typ nadväzovania vzťahov nevyhľadáva.

Odborníčka tvrdí, že ľudia, ktorí majú problém so začínaním konverzácií na spoločenských podujatiach, sa k tomu nemusia nútiť. Majú na výber aj iné možnosti. Napríklad vyhľadávanie združení či odborných skupín na internete. Sama však upozorňuje, že ľudia by pri networkingu nemali zanedbávať ani vytváranie kontaktov interne vo firme či vo svojom súkromí. Ak chcete vedieť prečo a ako na to, tento diel je pre vás ako stvorený.

Podcast si môžete vypočuť aj na Google Podcasts a Apple Podcasts.

Pridať komentár

Have your say!

správa *

meno *

e-mail *

Hľadať

Najčítanejšie za mesiac

Kategórie

Facebook