Blog Profesia.sk
aug
26

Uchádzačom o prácu stačí e-mail s prostým ĎAKUJEME

Autor: | Kategórie: Hľadanie práce | Značky: ,
Uchádzačom o prácu stačí e-mail s prostým ĎAKUJEME
Predstavte si frustráciu človeka, ktorý intenzívne hľadá prácu. Pravidelne reaguje na pracovné ponuky, no zamestnávatelia mu nepošlú ani len zamietavý e-mail, a tak týždne nevie, na čom je. My sme našli spoločnosť, ktorá zareagovala ukážkovo.

Jednou z výčitiek, ktorú v Profesii od uchádzačov často počúvame, je nespokojnosť s komunikáciou zo strany zamestnávateľov. Sklamanie z toho, že firmy zverejnia pracovnú ponuku a zbierajú reakcie, ale záujemcovi o prácu vo väčšine prípadov nepošlú ani len ďakovný e-mail. Dnešný blog preto smerujeme hlavne personalistom a ľuďom zodpovedným za výberové konania. A dokážeme vám, že výberové procesy sa dajú viesť i výlučne kladným smerom, a to aj v prípade, že naraz musíte odmietnuť niekoľko stoviek uchádzačov.

Keď jediným e-mailom prehovoríte k stovkám

Hoci k našim produktom patrí aj HR aplikácia Mark, ktorá personalistom pomáha efektívne viesť náborové procesy a okrem iného odoslať každému reagujúcemu aspoň automatizovanú odpoveď, nemôžeme firmy nútiť, aby ho využívali. A rovnako ich nedokážeme prinútiť k tomu, aby komunikáciu s uchádzačmi nebrali na ľahkú váhu.

To, ako spoločnosť komunikuje so svojimi zamestnancami (i tými potenciálnymi), veľa vypovedá o jej firemnej kultúre a starostlivosti o pracovnú silu. Uchádzači o prácu, ktorí na pracovné ponuky reagujú cez portál Profesia.sk, majú možnosť po ukončení výberového procesu ohodnotiť jeho kvalitu. Hodnotenie RecruitRank je pre firmy skvelý spôsob, ako získať výpovednú spätnú väzbu. Vďaka názorom užívateľov vieme, že vzájomná komunikácia môže dopomôcť tiež k udržaniu dobrého mena spoločnosti. A k tomu často postačí aj obyčajné Ďakujeme.

Preto nás veľmi pozitívne prekvapilo, keď sa k nám dostal e-mail spoločnosti Visual Communication, ktorým jej riaditeľ Pavol Pavlík komunikoval s obrovskou prvou vlnou uchádzačov na pracovnú ponuku zverejnenú na Profesia.sk. Chápeme, že firmy niekedy nemajú prostriedky na to, aby si platili externý HR systém, inokedy zase nemajú kapacity, aby odpovedali každému jednému záujemcovi o prácu. Nasledujúcim e-mailom vám ale dokážeme, že aj málom sa dá prispieť k tomu, aby ste po výberovom procese zachovali pozitívny dojem – a to aj v odmietnutých uchádzačoch.

 

Dobrý deň prajem,

 

tento prvý mail píšem vám všetkým, ktorí ste odpovedali na inzerát na Profesia.sk, nakoľko už po pár dňoch zverejnenia evidujeme niekoľko stoviek záujemcov a každý deň prichádzajú ďalší a ďalší. Napísať preto každému osobný mail by nebolo momentálne možné.

 

Teší nás váš záujem a chceme sa vám poďakovať, že ste na náš inzerát odpovedali a prihlásili ste sa do výberového konania na pracovnú pozíciu grafik-DTP v kreatívnom štúdiu Visual Communication s.r.o.

 

Výber nového zamestnanca bude prebiehať nasledovne:

 

1. Odpovieme všetkým prihláseným (to je tento mail)

 

2. S uchádzačom, ktorý spĺňa aspoň naše základné predstavy o kvalite a odbornosti, si zavoláme a urobíme si s ním krátky telefonický rozhovor, kde zistíme, či spĺňa skutočne to, čo v životopise deklaruje, a pokúsime sa ho spoznať, či by bol vhodným adeptom na túto pozíciu. Tu pôjde vzhľadom na množstvo uchádzačov o 10-20 vybraných ľudí.

 

3. Záujemcovi o prácu, ktorý prešiel sitom telefonického rozhovoru, sa opäť ozveme a zavoláme ho na osobné stretnutie. Myslím, že tu budeme hovoriť o 3-5 ľuďoch.

 

4. Následne, ak všetko pôjde podľa plánu, vyberieme si novú kolegyňu / kolegu.

 

Chcel by som sa ešte takto dopredu poďakovať tým z vás, ktorým už ani nezavoláme, za váš záujem. Verte, že sme si všetky životopisy každého jedného prečítali, vyberali sme s najlepším vedomím a svedomím nielen pre našu firmu, ale aj pre vás samotných. Medzi vami sú ľudia, ktorí sú veľmi kvalitní, veľmi odborne a kreatívne zdatní, a napríklad tých sme si nevolali vôbec. Nakoľko táto pozícia je na úrovni DTP pracovníka a nie kreatívca a dizajnéra, ktorí prešli z renomovaných agentúr. Tu by ste sa určite po pár dňoch nudili, práca by vás nenapĺňala a zbytočne by sme sa tým obaja trápili.

 

A potom sú tu tí z vás, ktorí, bohužiaľ, nespĺňajú vôbec žiadne odborné znalosti na prácu DTP. Pri vás obdivujem vašu odvahu sa vôbec prihlásiť do takéhoto výberového konania. Verím, že keď absolvujete kurzy a školenia a budete na sebe robiť, je tu šanca, že raz sa k takejto práci dostanete, a verím, že ju raz budete robiť aj dobre.

 

Takže ešte raz veľká vďaka a prajem veľa ďalších pracovných úspechov.

 

Pekný deň.

 

Pavol Pavlík

Executive Director

VISUALCOM – creative studio

babulicova@profesia.sk
Dominika Babulicová
Produktová marketingová špecialistka
Profesia spol. s r.o.
Idealistka, ktorá sa snaží robiť svet lepším cez dobré texty a dobro(voľníctvo). Z médií presedlala na online marketing. Najčastejšie bloguje o motivácii, úspechu, produktivite a hľadaní práce.
Všetky články autora

2 komentáre

 1. Pridal: Gabriela | 30. októbra 2017 11:11
  Odpovedať

  Dobrý deň želám.
  Ďakujem.

 2. Pridal: Prince | 19. apríla 2023 00:46
  Odpovedať

  V dnešnej dobe je dôležité tvoriť kvalitný obsah
  preto chválim tento web. Super len tak ďalej

  Here is my site – <a href="https://www.toprobot.sk">roboticke kosacky husqvarna</a>

Pridať komentár

Have your say!

správa *

meno *

e-mail *

Hľadať

Najčítanejšie za mesiac

Kategórie

Facebook