Blog Profesia.sk
dec
23

Ako sme rástli v roku 2014. Aj vďaka vám

Autor: | Kategórie: Zákulisie Profesie | Značky: ,
Ako sme rástli v roku 2014. Aj vďaka vám
Tento rok bol v Profesii skutočne bohatý na výzvy aj zážitky. Kam sme sa za uplynulých 365 dní posunuli, to sa dozviete z prehľadnej infografiky.

Pracovný portál Profesia.sk, ktorý tvorí gro nášho portfólia, postupne lámal malé rekordy a už teraz môžeme povedať, že slovenský trh práce sa pomaličky dostáva na úroveň spred krízy. V októbri sa počet aktuálnych pracovných ponúk prehupol cez magickú hranicu 10 tisíc (presne 10 055 ponúk). Takže do budúceho roka si dávame záväzok dobehnúť náš doterajší rekord 11 262 zverejnených ponúk z apríla 2008. :)

Firmám sme ponúkli možnosť inzerovať na viacerých kanáloch Profesie súčasne (slovenský, český a maďarský), a to prostredníctvom regionálnych balíkov. A aby sme uchádzačom pri reakciách na pracovné ponuky pomohli zvýšiť šance, v septembri sme pridali možnosť stiahnuť si CV-čko v niektorej z piatich originálnych dizajnových úprav. Doteraz si uchádzači takto stiahli 15 636 pekných a profesionálnych životopisov.

Ďalšie zaujímavé štatistiky portálu Profesia.sk si môžete pozrieť v infografike (rozkliknite):

Profesia 2014 infografika štatistikaNáš rok na trhu práce

Rok otvorila Profesia konferenciou Trh práce, na ktorej HR odborníkom každoročne prinášame súhrn najdôležitejších legislatívnych noviniek v zamestnávaní. Vyhlásili sme Najatraktívnejšieho zamestnávateľa, ktorým sa podľa hlasovania viac ako tritisíc návštevníkov našich portálov stala spoločnosť Google. A odovzdali sme tiež ocenenia RecruitRank Awards za najlepšie výberové procesy.

Marec sme privítali úspešným piatym ročníkom Profesia days. Najväčšieho pracovného veľtrhu na Slovensku sa zúčastnilo 20 tisíc uchádzačov, ktorí si prišli hľadať prácu u rekordných 140 vystavovateľov. S mnohými z nich sme sa stretli aj na odbornom veľtrhu HR days, kde prinášame špičkový program pre HR špecialistov.

Náš portál s inzerciou prác v domácnosti Domelia.sk, online platforma pre HR profesionálov HRclub.sk a sekcia webu Profesia.sk Kariéra v kocke podstúpili menší facelift. Ak ich využívate, dajte nám vedieť, ako sa vám v novom šate páčia.

Portál Edujobs, určený na zverejňovanie pracovných ponúk v školách a školských zariadeniach, v apríli získal cenu Via Bona Slovakia v kategórii Férový hráč na trhu. Nadácia Pontis nám ju udelila najmä za snahu o zvýšenie transparentnosti pri obsadzovaní pracovných miest v školstve.

Projektový manažér Edujobs Martin Menšík, CEO Profesie Ivana Molnárová a zakladateľ Profesie Dalibor Jakuš pri prevzatí ocenenia Via Bona Slovakia 2013

Iné projekty Profesie

Vyvíjame aj menšie projekty, pre ktoré sme tento rok založili firemný inkubátor. Vzišiel z našich 17-ročných skúseností, ktoré nás naučili robiť veci dobre, preto sme mu dali názov We Know How. V súčasnosti v ňom nájdete dva projekty – analytickú reportingovú službu KPI Watchdog a nástroj na agilné projektové riadenie TaskHitter.

Na konci júla sme konečne začali blogovať. Vraj sa to už dlhšie žiadalo. :) V našich blogoch sa vám snažíme dať užitočné tipy nielen o hľadaní práce, ale aj priblížiť zákulisie spoločnosti Profesia. Doteraz sme zverejnili 27 blogov a ich priemerná návštevnosť je 1363 čitateľov. Predsavzatie číslo dva: toto číslo priebežne zvyšovať a postupne vám predstaviť všetky projekty pod krídlami Profesie.

Rok otvorených hláv

17 rokov na trhu nás naučilo, aké dôležité je počúvať. Preto sme v spolupráci s Focusom po prvý raz usporiadali stretnutia s fokusovými skupinami. Pýtali sme sa napríklad, čo ľuďom napadne, keď sa povie Profesia. Viete, aké boli odpovede? Vďačnosť, nádej, svedomie a tradícia. Ďakujeme. :)

Inšpiráciu sme boli nabrať aj v zahraničí. Náš kolega Braňo Pokrivčák strávil mesiac na rezidenčnom pobyte v španielskom Bilbau, kde okrem vlastných projektov priniesol medzi európsku startupovú komunitu aj projekty z nášho inkubátoru.

A za príležitosť ďakujeme aj prezidentovi Andrejovi Kiskovi, ktorý zakladateľa Profesie Dalibora Jakuša a ďalších slovenských podnikateľov vzal na 10-dňovú cestu po Spojených štátoch. Jej cieľom bolo ukázať, že aj Slovensko má šikovných ľudí, ktorí sa každý deň snažia, aby naša krajina bola o niečo lepšia. No a v druhom rade mali naši podnikatelia vstrebávať všetky užitočné podnety, ktoré si z biznis prostredia New Yorku, Bostonu či kalifornského Palo Alto môžu priniesť domov. Viac o tripe v rozhovore s Ivanom Debnárom a v blogoch Michala Trubana či Michala Meška.

Slovenskí podnikatelia na ceste po USA s prezidentskou delegáciou. Zdroj: Igor Kočiš

Záverečný firemný insight

Aby sme toto všetko dokázali, pravidelne sme podporovali tímovú kreativitu – napríklad počas Noci v Profesii, firemného víkendu alebo aj na vianočnej husacine. A keďže 17 je len raz, k narodeninám sme si darovali aj stolný futbal a pred týždňom sme zorganizovali prvý firemný turnaj (v ktorom sa ukázalo, kto počas roka najviac trénuje :)).

Verím, že infografika, ktorú sme pre vás pripravili (aj s jej vyčerpávajúcim popisom), vám dovolili opäť o niečo viac nakuknúť do zákulisia spoločnosti Profesia. A za celú firmu si dovolím vysloviť želanie, aby ste nám pri svojich kariérnych rozhodnutiach zostali verní aj v budúcom roku. Príjemné sviatky a PF 2015!

babulicova@profesia.sk
Dominika Babulicová
Produktová marketingová špecialistka
Profesia spol. s r.o.
Idealistka, ktorá sa snaží robiť svet lepším cez dobré texty a dobro(voľníctvo). Z médií presedlala na online marketing. Najčastejšie bloguje o motivácii, úspechu, produktivite a hľadaní práce.
Všetky články autora

21 komentárov

 1. Pridal: Lýdia Bobková | 23. decembra 2014 11:35
  Odpovedať

  Dobrý deň, prajem Vám mnoho pracovných i súkromných úspechov v roku 2015, aby ste i naďalej rozdávali ľuďom šťastie a radosť, pretože získať dobrú prácu je v dnešnej dobe asi jedna z tých najdôležitejších priorít každého človeka. Nech sa Vám darí ešte lepšie ako doteraz.. Prajem šťastné a veselé sviatky, plné lásky a porozumenia Lýdia

 2. Pridal: Dušan Žubor | 23. decembra 2014 12:05
  Odpovedať

  Dobrý deň , prajem Vám veľa pracovných a súkromných úspechov v nasledujúcom roku .Ďakujem za seba aj iných záujemcov o prácu , že poskytujete dostatok pracovných ponúk a verím , že Vám elán a chuť vydrží čo najďalej. Prajem Vám Šťastné a veselé Vianoce.
  S pozdravom
  Dušan Žubor

 3. Pridal: Peter | 23. decembra 2014 12:08
  Odpovedať

  No niesom nadčebny ponukov aku mate pre Žiar nad Hronom malo prace pre ludi v tomto vymretom kraji len praca v bankovnictve ale ked sa chce niekto zamestnat v obchode ako dokladac tovaru a podobne len studentov a velka nezamestnanost v tomto kraji..Dufam ze sa zamerate aj na pracu pre ludi v mojom odveti dakujem….

 4. Pridal: Kamila Ševčíková | 23. decembra 2014 12:15
  Odpovedať

  Skvelá práca Profesia! Držím všetkým palce a pozdravujem pani Ivku Molnárovú. Len tak ďalej :).

 5. Pridal: Miroslav Koreny | 23. decembra 2014 12:20
  Odpovedať

  Zelam vam stastne a vesele vianoce.V novom roku vela prac.uspechov.Verim ze predsavzatia ktore chceme az sa splnia nech sa teda splnia.Dal som si aj ja,je dost odvazne ale verim ze sa mi splnia.Tak este raz dekujem vam za vsetko,

 6. Pridal: Štefan Hrubý | 23. decembra 2014 12:22
  Odpovedať

  Celému kolektívu profesie prajem pokojné Vianoce a veľa úspechov v roku 2015. Zároveň chcem poďakovať za vedenie portálu a ústretovosť ku klientovi. Vašou zásluhou som spoznal veľa firiem a aj ich kladný resp. záporný prístup k žiadateľom o prácu.
  Ďakujem

 7. Pridal: Ladislav Kormondi | 23. decembra 2014 12:28
  Odpovedať

  Dobry den prajem . Dakujem vam ze ste ne ustal informovali. A za diskretnost a s polahlivost. Prajem vam štastne a vesele sviatky. :D (y) S pozdravom Kormondi..

 8. Pridal: fero | 23. decembra 2014 12:54
  Odpovedať

  Dobry den.profesia mi velmy pomohla najst si pracu.je poznat ze ste profesionali.Klobuk dole.Celemu Vasmu teamu zelam stastne a vesele vianoce vela pracovnych uspechov v novom roku.

 9. Pridal: feri -b | 23. decembra 2014 17:08
  Odpovedať

  Prajem veľa radosti počas Vianoc a úspechov v novom roku :)

 10. Pridal: Marek B. | 23. decembra 2014 18:57
  Odpovedať

  Pozdravujem v tento predvianocny den, prajem pod vianocny stromcek aj nadalej vela uspechov z prezentovani tej najlepsej ponuke prac na Webe a samozrejme este viac uspechov v tom nastavajucom roku :D.

 11. Pridal: Števo Števovie | 23. decembra 2014 19:22
  Odpovedať

  Príjemné sviatky prajem, aj s Vami je príjemne, každé ráno nové a nové ponuky. A ja sa teším, príde polepšenie, nepríde? Dúfam, príde!

 12. Pridal: Monika | 23. decembra 2014 19:36
  Odpovedať

  Dobrý večer. Ste naozaj vynikajúci portál a som vám tiež za veľa vďačná. Keďže tu boli spomenuté novinky a vylepšenia v roku 2014, využijem možnosť, že tu môžem niečo napísať, jeden nápad – pri odosielaní životopisov spoločnostiam pridať upozornenie, ak uchádzač chce poslať životopis bez sprievodného textu v správe. Tak, ako to má napríklad gmail, že to odosielateľa zastaví pri odosielaní a vie tam ešte ten text doplniť. Celému tímu želám šťastné a veselé Vianoce, hlavne veľa veľa veľa zdravia, lásky, dobrých priateľov a rodinnej pohody, lebo to je v živote to najcennejšie :).

  • Pridal: Dominika Babulicová | 23. decembra 2014 19:55
   Odpovedať

   Dobrý večer, Monika, ďakujeme za zaujímavý nápad, po sviatkoch ho určite vo firme prehodnotíme :) Pohodové Vianoce!

 13. Pridal: Erika P. | 23. decembra 2014 22:17
  Odpovedať

  Aj ja sa pridávam k ostatným Vašim klientom a chcem Vám popriať šťastné a veselé Vianoce a všetko dobré v Novom roku 2015!

 14. Pridal: Martin | 24. decembra 2014 06:05
  Odpovedať

  Bolo by pre buducnost asi vhodne zverejnovat nazvy firiem a mena konkretnych kravatakov,ktori si pri pohovoroch a kladeni podmienok zmylili storocie a otrokarsku spolocnost s touto dobou.
  Nech sa verejne hanbia.
  Stastne a vesele a vsetko dobre v Novom roku.

  • Pridal: Edit | 26. decembra 2014 16:54
   Odpovedať

   Súhlasím s Vami. Skutočne by bolo vhodné poznať mená osôb, ktoré rozhodujú o vašom prijatí do zamestnania, pritom mnohokrát sami nemajú požadované kvality na zastávanú funkciu, aspoň by sme sa im my ostatní vyhli.

 15. Pridal: Peter Molnár | 24. decembra 2014 17:39
  Odpovedať

  Navrhoval by som rozdelenie voľných pracovných miest podľa veku, hlavne nad 50 rokov. V tomto veku je ťažké zapadnúť do mladšieho a rozbehnutého kolektívu, kde sa už často nepozerá na pracovné schopnosti a možnosti.
  Inak prajem všetko naj.naj.naj!!! a ďakujem.

 16. Pridal: Edit | 26. decembra 2014 16:49
  Odpovedať

  Nebudete mi možno veriť, ale zaslala som niekoľkým firmám svoj životopis, mám vysokoškolské vzdelanie v oblasti práva, osvedčenia v oblasti pracovného práva a lektorstva, avšak po roku a pol mi neponúkla prácu ani jedna firma.
  Preto neviem, čo si mám o slovenskom pracovnom trhu myslieť.

 17. Pridal: Martin Tóth | 27. decembra 2014 17:15
  Odpovedať

  Ďakujem celému kolektívu za možnosť zverejnenia životopisu, vďaka čomu som dostal skvelú možnosť pracovať v skvelej firme prácu ktorá ma baví a má pre môj osobný rast skvelé výhliadky. Ešte raz ďakujem a všetko dobré do budúcnosti a veľa úspechov.

 18. Pridal: pavel | 27. decembra 2014 19:17
  Odpovedať

  prajem všetko najlepšie pozostavajucim sviatkom a k novemu roku 2015

 19. Pridal: viera bielikova | 29. decembra 2014 21:09
  Odpovedať

  vsetko dobre v novom roku prajem

Pridať komentár

Have your say!

správa *

meno *

e-mail *

Hľadať

Najčítanejšie za mesiac

Kategórie

Facebook